Nie odnaleziono wydarzeń!

Szanowni Państwo,

kurs „Żywienie pozajelitowe i dojelitowe w warunkach szpitalnych i domowych” już za nami. Cieszę się, że kolejne osoby poszerzyły swoją wiedzę na temat żywienia klinicznego, mam nadzieję, że z powodzeniem zastosują ją w codziennej praktyce klinicznej. Wszak edukacja jest jednym z podstawowych zadań naszego Towarzystwa.

Kolejnym wydarzeniem edukacyjnym będzie kurs pt. „Żywienie kliniczne dzieci”, na który zapraszamy osoby, które ukończyły kurs podstawowy. Kurs żywienia klinicznego traktujemy jako kurs dla osób, które posiadają już pewien zakres wiedzy i pragną dalej zgłębiać tajniki leczenia żywieniowego. Tematyka będzie obejmować żywienie w różnych sytuacjach klinicznych (u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, gastroenterologicznymi, onkologicznymi, itp.). Planujemy również zajęcia warsztatowe. Możemy w trakcie warsztatów opracować również przypadki z Państwa codziennej praktyki, zachęcam do kontaktu i przedstawienia swoich pacjentów w celu wspólnego omówienia. Osoby chętne do tego typu współpracy, będące uczestnikami kursu, proszę o kontakt ze mną (aga1@gumed.edu.pl) do 15 listopada 2021. Kurs odbywać się będzie w formie hybrydowej w dniach 3-4 grudnia 2021.

Z przyjemnością informuję, że w Standardach Medycznych/Pediatria T.18 2021 opublikowane zostały zalecenia Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci „Woda i napoje w żywieniu dzieci”. Publikacja jest dostępna na naszej stronie → kliknij.

W przyszłym roku – jesienią – planujemy zorganizowanie XIV Warszawskiego Forum Żywieniowego – szczegóły wkrótce!

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Szlagatys-Sidorkiewicz

Zalecenia leczenia żywieniowego u dzieci 2021

Informujemy, że nakładem PZWL ukazały się „Zalecenia leczenia żywieniowego u dizeci 2021” pod redakcją prof. Janusza Książyka.

Dostępne w formie papierowej i jako ebook.

1-str-okl_690px

Stanowisko PTŻKD w związku
z epidemią SARS-CoV-2

Stanowisko PTŻKD w związku z epidemią SARS-CoV-2

Kursy i konferencje

Konferencje PTŻKD
Nie odnaleziono wydarzeń!
Kursy PTŻKD
Nie odnaleziono wydarzeń!
Konferencje w Polsce
Nie odnaleziono wydarzeń!
Konferencje na świecie
Nie odnaleziono wydarzeń!
Pokaż wszystkie konferencje i kursy

Członkowie wspierający

Regulacje dotyczące przyjmowania Członków Wspierających znajdziecie Państwo w Statucie Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci.